.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 840 287

Reflexní terapie a Pánevní dno – Irena Machů

Reflexní terapie je starobylá léčebná metoda, která se používala v Egyptě a Číně.

U nás začínal Reflexní terapii používat ing. Jiří Janča, u kterého se učili manželé Patakyovi. Ti jsou asi nejznámější, kteří to stále provozují a školí si svoje nástupce.

Já jsem se reflexní terapii učila u Petra Vlčka, který ji obohatil o Lymfu. Provádí se přes nohy. Je to Lymfa celého těla i hlavy. Ta je velice důležitá a je potřeba ji pročistit. A také o Reflexní masáž čaker, které se zharmonizují a sjednotí tok energie.

Reflexní terapie je metoda využívající Reflexní body a Reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem nebo masáží. Tento tlak já vždy přizpůsobuji podle klienta. U dětí a starých lidí se Reflexní body a Reflexní plošky jen masírují. Reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Takovým to způsobem lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny nemocí, které jsou ukryté v lidském těle. Správnou stimulací možno dostat tělo do původní přirozené harmonie.

Reflexní terapii lze využít při:

migrénách  /bolestech hlavy/ Hlavní příčinou bývá zablokovaná krční páteř, oslabený žlučník nebo játra. Přesnou příčinu problému nám nejlépe ukáže Reflexní terapie.

bolest zad a plotének. Hlavní příčinou bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky.

skolióze

-alergie. Příčina oslabené ledviny, plíce, slezina.

detoxikace těla. Podpoří Lymfatická masáž

rakovina. Jiří Janča masíroval Reflexní body a plošky, kde došlo posílení imunitního systému a nastartování všech důležitých orgánů.

-průdušky. Po nemoci Reflexní terapie pomůže usazeniny v průduškách odstranit.

-koleno

– nadledvinky  

-cisty. Lze je Reflexní terapií odstranit. /sama jsem si tím prošla/

A tak bych mohla pokračovat stále dál. Reflexní terapie působí na všechny orgány v těle i na pohybový aparát.

Reflexní terapii bych ráda propojila s metodou 3×3. Je potřeba nezapomínat na Pánevní dno. Na náš Svatý Grál. Kde se nachází síla ženy, její intuice, tvořivost a vnímavost. Proto Pánevní dno hýčkejme a komunikujme s ním.

Ještě bych se ráda zmínila, vždy po jakékoliv masáži je potřeba pít více vody. Tím usazeniny vyplavujeme z těla ven. Celý den je potřeba odpočívat. Nedělat nic těžkého.

Když jdete na jakoukoliv masáž, jděte na ní aspoň 3x. Tak můžete posoudit, zda je vhodná nebo ne. Mám vypozorované, že první Reflexní terapie si tělo připravuje a také pocítíte změny. Každá Reflexní terapie je jiná. Vždy ví, co to tělo potřebuje. Je prostě chytrá.

Po Reflexní terapii může přijít zimnice, horečka, opary atd. Tak reaguje tělo na změny, které spouští Reflexní terapie.

Já ji provozuji už delší dobu a jsem ráda, že jsem se ji mohla naučit. Vřele ji všem doporučuji.

S láskou Irena KaRía Machů – lektorka Školy pánevního dna

Komentáře