.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 840 287

  • licence na Tajemství I.+II., navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
  • mám týdenní certifikovaný kurz ŠPD ověřit kurz >>
  • lektorka pilatesu a milovnice spirální dynamiky, která "se má skvěle ve svém těle"
  • Nový Bydžov, Hradec Králové, Přerov, hostuje v Praze s kurzy Pánevní dno v pohybu, Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohy, Diastáza
  • www.jolananovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, jolana@pilatesnovotna.cz

vystudovala jsem

Vystudovala jsem ekonomku, ale velmi brzy jsem poznala, že to byl omyl. Že má cesta je tělo a jeho poznávání, fascinace pohybem, funkčností, možnostmi... A tak jsem stále na cestě poznání, zkoumání, pozorování, učení, studování, praktivání, žití, cítění, vnímání, porozumění.

vzdělání související se ŠPD

Pohybová specialistka, cvičitelka Pilates Clinik Method, tanec, tantra, Škola pánevního dna, škola života s vlastní praxí....
seznam škol, diplomů, certifikátů najdete na mém webu https://jolananovotna.cz/o-mne/

dosavadní praxe ŠPD

Od roku 2014 vedu několikrát do roka skupinové kurzy Tajemství pánevního dna I a II, Pánevní dno v pohybu a nově ještě Pánevní dno jako nové. Zároveň od roku 2015 učím ve Škole pánevního dna další lektorky své kolegyně, mou parketou je fyzická rovina. Po absolvování švýcarského fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik, který mi otevřel cestu k řešení vbočených palců i spadlých příčných klenb nohou, vedu od roku 2016 ještě speciální kurzy Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohou a kurzy Vadí, nevadí diastáza, a co s ní? Jsem Jolana Novotná, pohybová specialistka, učitelka pohybu. Mým heslem je: „Lépe cvičit než operovat“ a „Mít se skvěle ve svém těle“. Ráda cestuji, tančím, lyžuji, běžkuji, vyšívám, háčkuju, pletu, šiju, točím na hrnčířském kruhu. Profesně se pohybu věnuji už více než 35 let. Škola nebyla mým koníčkem a možná o to víc jsem se věnovala svému vzdělávání až jako dospělá. Když jsem si začala vybírat, co mě baví. A tak to mám i ve vedení kurzů. Baví mě to. Dělá mi radost předávat dál své poznatky i zážitky, protože to se předává samo. Mou cestou a velkou láskou je poznávání svého těla, rozumět mu, chápat jeho potřeby, vnímat jak je mi v těle, naslouchat jeho zprávám, když mě někde něco bolí, nebo se tělo i jinak hlásí, vidět na sobě výsledky, zažívat změny i proměny. Líbí se mi ta pestrost možností. Dělá mi radost předávat dál své poznatky i zážitky, protože to se předává samo. A hlavně dělám to, co mě baví, v čem vidím smysl. Jinak bych to nedělala, svůj život i práci si přizpůsobuji sobě, proto občas přichází změny. Díky probuzenému pánevnímu dnu sama sobě mnohem víc rozumím, najednou mi ani nepřijde těžké něco změnit, něco opustit, mnohem snadněji se mi žije, je mi tak nějak lehčeji, radostněji a zároveň stabilněji. A to přeji i vám, pokud je to i vaše touha. Moje cesta vedla přes pánevní dno. Byla to dobrá volba. Jestli chcete, mrkněte, jaké kurzy vedu: Přehled kurzů https://jolananovotna.cz/prehled-kurzu/ 

Mám

se skvěle

.... ve svém těle.
Ale nebylo tomu tak vždy ... Cestou ke zdravému pohybu provázím ženy již 30 let a stále mě to baví, stále je se co učit
a že já se učím ráda :-)

Na mé vzdělání se můžete podívat zde 

moje osobní zkušennost s metodou 3x3

Na kurz jsem šla z profesní zvědavosti v domnění, že jsem v pořádku. Že já to tam dole mám redy. Pravda to byla jen z části. Co se týkalo funkce svalů, tak ty fungovaly bezvadně. Praxe v této rovině pro mě byla snadná, vše běželo jak po másle. „Akorát“ jsem zjistila, že jsem odpojená, teda já to nezjistila hned, ale až časem až když jsem poznala, jak to vypadá být propojená, probuzená, citlivá – cítivá.

2 těžké porody s nástřihem – ztuhlé pánevní dno z přetrénování a přetížení, hemoroidy, workoholička – když nemůžu tak ještě přidám, inkontinence to nebyla, ale problémy se vyprázdnit ztuhlé pánevní dno, bolesti bederní páteře, radost ze sexu byla spíš starost a práce, vaginální orgasmy O…, bolestivá menstruace a velmi dlouhá a silná.

Můj život byl práce, zodpovědnost, struktura, řád, vše pro ostatní, nemohu si dovolit vysadit, něco neudělat, vyhovět, emoce nemám, ty se nehodí. Toto vše bylo vykoupeno úspěchem ve svém podnikání, lekce i kurzy naplněné, tak jsem dělala ještě víc a víc a víc. To je přeci super, ne? Takže co mi chybělo? Zdánlivě nic. Mladá, krásná, úspěšná, mám rodinu, přesto jsem nějak cítila, že mi něco chybí.

Ano chyběla mi radost, lehkost, uvolněnost, spontánnost, hravost ovšem to jsem poznala, až když se mi do života znovu připojila. Když něco necítíte, tak nevíte, že vám to chybí.

Začala jsem s pravidelným cvičením metody 3x3 u sebe. Tak jako vždy s plným nasazením a vervou. Výsledky se dostavily velmi brzy.
Pokud vás zajímá, jaký byl celý proces mého probouzení? Přečtěte si články na mém blogu: Proč jsem šla na kurz pánevního dna. Jak mě bylo na kurzu pánevního dna – došlo i na sex?Po kurzu pánevního dna se teprve začaly dít věci. Miluju kurzy pánevního dna.

Jak to vypadá u mě dnes? Menstruace se upravila, žádné bolesti, nepříjemné tlaky. Jsem šťastná, naplněná, vím co to je „cítit radost v těle“ nejsou to jen slova, ale je to fyzický vjem. Mé kurzy jsou stále hojně navštěvované, nemám strach si udělat volno, tak jak potřebuji, že klienti odejdou jinam. Neodešli.

Mám mnohem hezčí vztah s manželem, možná nejhezčí co si kdy pamatuju. Milování je pro mě radostí, těším se na něj. Jsem klidnější, sebevědomější – a to jsem si myslela, že jsem sebevědomá dost už předtím, ale to bylo jiné sebevědomí. Vážím si sebe sama, ostatní mi zrcadlí to, jak se cítím, líbí se jim být v mé přítomnosti, což mě těší a vážím si toho. Plním si své sny a touhy z dávna. Nemám v sobě bloky, to si nemohu dovolit, na to nemám, přišlo mnohem víc hojnosti.

Byla jsem nyní měsíc v Thajsku a bylo to úžasné, skvělé, nádherné, kouzelné, parádní a chci to opakovat. Dovoluju si dělat čas pro sebe beze strachu, co na to řeknou lidi.

Je toho mnoho. Ale co vám tady budu vypravovat o sobě. Není nad vlastní zkušenost. Zažít to na vlastním těle, ve vlastním těle.

moje motto: 

"Mám se skvěle ve svém těle"

moje nejbližší kurzy ...

16. 9.- 9. 12. 2019

Docházkový kurz 7 x 1,5h - pondělí

Kurz: Přijďte vrátit svému pánevnímu dnu jeho původní funkčnost, aby bezpečně neslo naše orgány a drželo je na místech, kde mají být.

Čas: 17:00 - 18:30
Místo konání: Jiráskovo divadlo - Nový Bydžov

Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666 

 

17. 9. - 10. 12. 2019

Docházkový kurz 6 x 2h - úterý

Kurz: Přijďte vrátit svému pánevnímu dnu jeho původní funkčnost, aby bezpečně neslo naše orgány a drželo je na místech, kde mají být.

Čas: 10:00 - 12:00
Místo konání: Hradec Králové

Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666 

20. 9. - 6. 12. 2019

Docházkový kurz 7 x 2h - pátek

Kurz: Zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, je reálné, ale jen cviky na břicho nestačí. Uvědomíte se, jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije.a nohou.
Čas:  16:00 - 18:00
Místo konání: Hradec Králové
Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666

24. 9. - 6. 12. 2019

Docházkový kurz 7 x 2h - úterý

Kurz: Zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, je reálné, ale jen cviky na břicho nestačí. Uvědomíte se, jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije.a nohou.
Čas:  10:00 - 12:00
Místo konání: Hradec Králové
Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666

26. 9. - 5. 12. 2019

Docházkový kurz 5 x 1,5h - čtvrtek

Kurz:  O sžívání se se svou ženskou podstatou, probouzení ženské síly, která je o prožitku, cítění a vnímání, připojíme patro krku, břicha a nohou.
Čas:  10:00 - 11:30
Místo konání: Hradec Králové
Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666

26. 9. - 12. 12.2019

Docházkový kurz 5 x 2h - čtvrtek

Kurz:  O sžívání se se svou ženskou podstatou, probouzení ženské síly, která je o prožitku, cítění a vnímání, připojíme patro krku, břicha a nohou.
Čas:  17:00 - 19:00
Místo konání: Chlumec nad Cidlinou
Kontakt: jol.novotna@live.com, 604 782 666