.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 840 287

  • licence na Tajemství I. + II. ověřit licenci >>
  • mám roční akreditovaný kurz ŠPD /MŠMT/ kurz >>
  • vzdělávání a terapii v kontextu sexuality, intimity a partnerských vztahů, podporuji ženy v období kolem těhotenství, porodu
  • Hradec Králové, Praha, Pardubice, Plzeň + některá menší města v Královéhradeckém kraji
  • 737 700 902, mosnova.helena@gmail.com, www.helenamosnova.cz

vystudovala jsem 

UHK – Charitativní a sociální práce

FHS UK – Řízení a supervize v pomáhajících profesích

vzdělání související se špd

Škola pánevního dna – Tajemství I., Tajemství II., Akreditovaný lektorský kurs Školy pánevního dna
Integrovaný výcvik v základech krizové intervence a terapeutické pomoci
Usui reiki I. a II. Stupeň
Kundalíní reiki I., II., III. Stupeň
Taneční terapie a bioenergetika
Kurs první pomoci ZdrSem
Základní kurs Mohendžodáro + dvakrát absolvovaný opakovací kurs
Koučink
Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v přístupu zaměřeném na člověka (C. Rogers)
Systemické koučování a supervize
Celostní smyslné masáže EASE
Sexological Bodywork
Rekvalifikační masérský kurz
Jóni a lingam – techniky intimních masáží
Vaginální mapování
Léčení jizev
Přepis limbického otisku
Harmonizační ženské masáže Mohendžodáro
Senzitivní ženské masáže Mohendžodáro
Intimní ženské masáže Mohendžodáro
A další mnohé kurzy a výcviky, více u mě na webu www.helenamosnova.cz nebo FB https://www.facebook.com/zijsvasni/
Pro osobní potřebu se dlouhodobě věnuji józe, tanci (kdysi orientálnímu a africkému, v současné době nejvíce spontánnímu), praktikuji Mohendžodáro. Ráda se vzdělávám i četbou odborné literatury a ráda se učím na základě osobní praxe.

dosavadní praxe související se špd

Nejvíce se věnuji individuální práci se ženami a podporuji je nejen na fyzické, ale i emoční a energetické úrovni. Od podzimu 2017 otevírám dva docházkové kurzy v Hradci Králové. V průběhu zimy se můžete těšit na celodenní kurs v Praze a Plzni. Tyto kurzy budou orientovaní zejména na podporu otěhotnění a zvýšení informovanosti žen s ohledem na problematiku neplodnosti.

moje osobní zkušennost s metodou 3x3

K metodě 3x3 jsem se dostala poté, co jsem měla v těhotenství a po porodu potíže s inkontinencí. Moje gynekoložka, která je ovšem jinak naprosto skvělá, mi tenkrát doporučil „přerušujte moč“. A já to dělala, poctivka jedna. A co se stalo? Bylo to horší. Znáte to?

Dalším mým impulsem byla krize partnerství…děti malé, vyžadující spoustu péče a času, minimální seberealizace jiná než kolem dětí a mateřství. Já jsem žena podnikavá, tvořivá a vždycky dělám něco, co mě baví a přináší mi to peníze. Ale měla jsem na RD období, kdy to nějak nešlo.  No, a jak říkám často svým klientkám, porod hodně změní. To, co vám v partnerství, sexualitě a intimitě nefungovalo, tak se jen zvětší…..a to, co fungovalo, se změní :-D prostě je to období, kdy máte, co dělat s dětmi, se sebou a najednou i s vaším vztahem. Vrátila jsem se k tantře, která mě vždycky zajímala, prošla několika výcviky a kurzy, zejména dlouhým a intenzivním výcvikem Sexological Bodywork. Spoustu věcí jsem změnila, vyčistila….a další mě ještě čekají…A jak to souvisí s pánevním dnem? No, sex a emoce velmi úzce….však víte. A já po tom všem zjistila, že to ještě není ok a, že potřebuji vědět více. Pro sebe i pro svou praxi s klienty, která se pomalu začala rozjíždět (a já se vrátila i k té mimomateřské seberealizaci).

A co jsem udělala? No, skočila rovnýma nohama do lektorského kurzu Renaty Sahani. A najednou mi jasně zapadaly do skládačky věci, které mi tak trochu plavaly. Taky jsem si díky této metodě spravila potíže s inkontinencí, začala pánevní dno vědomě používat….prostě pořád…když něco zvedám, když cvičím jógu, při milování, při ventilaci intenzivních emocí atd. atd atd. Někdy se nevědomky vrátím k léty zažitému stereotypu a hned to vím – tuhle jsem plela na zahradě a nešel mi vytrhnout urputný plevel. A v tom mi došlo, že to tahám jen rukama…zabrala jsem až ze dna a najednou šup…a byl venku. Při milování se divím, že je to nějaké divné? No jo, vždyť já zapomněla dýchat, mé pánevní dno nepracuje….no, vždyť ano. Jsem naštvaná, cítím tlak v břiše, zádech? Aha, a jsem zase doma…emoce mě doběhly. A takhle praktické to je. Používejte své pánevní dno, bude se vám lépe žít.

Přeji i vám krásné zážitky s vaším pánevním dnem :)

 

skupinové kurzy

Pravidelné docházkové kurzy ve středu k večeru a v pátek dopoledne v RC Pohoda v Hradci Králové. Víkendové kurzy momentálně ve fázi přípravy – budou začátkem zimy v Plzni, Praze a možná Hradci Králové a Pardubicích.

individuální kurzy

Individuální sezení zaměření na práci s pánevním dnem nebo i další terapie je možno domluvit na níže uvedených kontaktech.

Čím jsem mezi lektorkami osobitá?

Pracuji s lidmi již 20 let a stále mě to baví, stále se učím něco nového, stále je to jiné, inspirující a překvapující. Miluji to. Mám velmi široký záběr znalostí a zkušeností, jak profesních, tak ze svého osobního života. Umím vytvořit bezpečný, láskyplný prostor, kde můžete bez obav sdílet své niterné pocity, což s pánevním dnem úzce souvisí. Pracuji psychoterapeuticky, ale i na tělesné úrovni (emoce jsou fyzického rázu), je to má specializace. Na kurzech dávám důraz na emoční a energetickou rovinu. Učím ženy, jak živé pánevní dno ovlivňuje naši sexualitu, intimitu, vnímání našeho těla i sebe samé celkově. Hodně se věnuji zapojení pánevního dna do intimního života ženy. Ve své praxi se věnuji zejména ženám v období kolem těhotenství, porodu, šestinedělí a doby, kdy máme malé děti. Na mých kurzech budete pracovat se svým pánevním dnem, svými emocemi, svým tělem a celou svou bytostí. Těším se na vás.

Co chystám?  

Stále chci pokračovat v individuální práci s klientkami. Pro letošní rok připravuji dva docházkové kurzy v Hradci Králové. Ve spolupráci s Mgr. Danielou Lukešovou připravujeme víkendové kurzy zaměřené na podporu žen, které řeší svou plodnost.

„Žij s radostí, vášní
a potěšením. Dělej, co tě baví a měj ráda to, co děláš. Uč se, měň a vyvíjej. A miluj…to je nakonec stejně to nejvíc.“