.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 840 287

  • licence na Tajemství I. + II. , navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
  • akreditovaná lektorka (MŠMT, 2018/2019) a certifikovaná lektorka (2013) Školy pánevního dna, ověřit kurz >> , 
  • dula, kraniosakrální terapeutka, lektorka zdravotního cvičení; pracuji s ženami, často těhotnými a po porodu, věnuji se zejména práci individuální a v menších skupinách
  • Úvaly
  • 734 897 099, petra@petraleva.cz, www.cvicenipanevnihodna.cz

vystudovala jsem:

Univerzita J. A. Komenského, obor vzdělávaní dospělých
Škola životního stylu, obor masérství
Střední zdravotnická škola, obor dětská sestra

vzdělání související se špd:

Certifikovaný i akreditovaný kurz lektorek Školy pánevního dna
Doplňující semináře ŠPD (Až na dno, Pánevní dno v akci, Gynejóga, Mužské pánevní dno)
Pánevní dno, Dech a diastáza, Těhotné a po porodu, CORE A (IQ pohyb academy)
Rekvalifikační kurz pro cvičitele zdravotní tělesné výchovy (IQ pohyb academy)
Porodní poranění a jeho vliv na sexualitu ženy (UNIPA)
Léčení jizev (Denisa Říha Palečková, Richard Vojík)
Nadstavbový výcvik pro duly, Semináře Optimální fetální pozice, Sexualita po porodu (Katinka Soetens)
Vědomé těhotenství a porod, Lotosový porod, Síla placenty (Radana Rosecká Píšová)
Kurz pro duly (Česká asociace dul)
Trénink v systemických rodinných konstelacích a pohybech Duše (Institut rodinných
konstelací, Bhagat)
další viz www.cvicenipanevnihodna.cz/petra/vzdelani/.

dosavadní praxe související se ŠPD:

Od roku 2014 vedu kurzy, individuální konzultace, přednášky a workshopy. Pracuji s ženami ve všech obdobích života, často také s těhotnými a po porodu. Předávám Tajemství ženského pánevního dna I a II a Proměny pánevního dna během těhotenství, porodu a po porodu - kurz, ve kterém kombinuji metodu 3x3 s přípravou na těhotenství, porod a poporodní období.

Od roku 2011 poskytuji ošetření kraniosakrální biodynamikou, zejména ženám - často těhotným či po porodu, a jejich dětem. Pracuji jako dula - pečuji o ženy těhotné a po porodu.

moje osobní zkušennost se cvičením metodou 3x3:

V roce 2013 jsem navštívila první kurzy Renaty Sahani - Tajemství ženského pánevního dna I a II a Gynejógu. Metoda 3x3 mne okouzlila svou celistvostí, jemností a účinkem. Krátce na to jsem vystudovala lektorský výcvik a začala ji předávat dalším ženám. Je pro mne přístupem, který podporuje naše vnímání těla, emocí i životní energie a dává nástroje k jejich regeneraci.

Její působení jsem osobně poznala na své tělo i duši. Velmi mi pomohla s návratem do kondice po druhém porodu, který pro mne byl velkou učební lekcí. Nátlak, který jsem u porodu zažila, se projevil kolapsem nejen mého pánevního dna. Postupnou aktivací a opětovným navazováním kontaktu sama se sebou jsem rozkvetla a opět se usadila v bezpečí svého středu. Bonusem mi byl velký rozvoj kreativity a odvaha odejít z nudné a úmorné náruče korporátu do pracovní oblasti, která mne těší, dává mi smysl a umožňuje mi být autentická.

Skupinové kurzy

Vedu víkendové celodenní kurzy a relaxační pobyty s kurzy pánevního dna pro ženy v komorních skupinkách do 12 osob. Rozsah kurzu je zpravidla 12 h, abychom mohly vše v klidu prožít, procítit a vstřebat. Každá žena má prostor pracovat v rámci kurzu se svými osobními tématy. Více informací pod odkazy skupinové kurzyrelaxační pobyty.

individuální kurzy:

Vedu velmi ráda v Úvalech (Praha východ). Kurz je možné absolvovat během 1 dne v rozsahu 6 h a nebo jej rozložit do 2 - 3 setkání. Je vhodný i pro ženy po porodu - miminko může být na kurzu přítomno s maminkou. Více informací ZDE.
Nabízím také variantu semikurzu (pro 2 - 3 ženy), ve kterém se snoubí individuální péče s podporou vzájemně spřízněných žen. Více informací ZDE.

Individuální konzultace poskytuji v Úvalech a pro ženy po porodu též v domácím prostředí (Praha východ). Více informací ZDE.

Celý kurz či konzultaci je možné věnovat práci s pánevním dnem nebo lze kombinovat s ošetřením kraniosakrální biodynamikoukonzultací duly.

Jsem ženou v poločase svého života a život mě baví čím dál tím víc. Mám ráda jeho barevnost, proměnlivost a vývoj. Jsem matkou dcery a syna, s extatickou a traumatickou porodní zkušeností. Mám minulost zdravotníka. Život mne dovedl k práci lektorky a průvodkyně žen a já touto cestou s láskou a vděčností jdu. Naplňuje mne poskytovat ženám bezpečný prostor pro sdílení intimních témat a podporovat je v nalezení jejich vlastní životní cesty. Ráda pobývám v prostoru vnitřního klidu, svobody, radosti a opravdovosti.

Rozhovor o autentickém ženství, pánevním dnu, kraniosakrální biodynamice a práci duly.

články

Pánevní dno – svalové dno pánve, součást hlubokého stabilizačního systému, citlivý emoční barometr, výkonné energetické čerpadlo, centrum ženského sebevědomí, radosti, vášně, chuti do života… Jsme s ním v kontaktu? Uvědomujeme si ho? Často až ve chvíli, kdy jsme těhotné a blíží se porod. Je to totiž přesně ta oblast, která...

Těhotenství je obdobím, ve kterém pro ženu nastává mnoho změn. V jejím těle roste a z její krve je vyživována nová bytost. Tělo, emoce, mysl i duše ženy se tomuto procesu přizpůsobují a reagují na něj. Jak může v tomto období ženu podpořit práce s pánevním dnem metodou 3x3? Pokračovat ve čtení...

Přednáška z RESPEKTU K PORODU

ZDARMA

Téma: Proměny pánevního dna během těhotenství, porodu a po porodu

<< Petra Levá

dula , lektorka Školy pánevního dna

Záznam z Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství

 

Stáhni si zdarma e-book:

Proměny pánevního dna v životě
ženy

Poznejte 5 klíčových období a událostí v ženském životě, která zásadním způsobem ovlivňují zdraví pánevního dna.

Tento ebook vám zprostředkuje základní orientaci v tématu pánevního dna – co to je, proč to je, k čemu to je a jaké potíže (ale i radosti) jsou s ním spojené. Objevíte 5 období v životě ženy, která jsou pro kondici našeho pánevního dna klíčová, a dozvíte se, jak se o něj starat a na co si dát pozor. Dost možná si zodpovíte i některé palčivé otázky, na které už dlouho hledáte odpověď – a možná vůbec netušíte, že mohou souviset právě s kondicí vašeho pánevního dna a vaším vztahem k němu. Slabikář a povinná četba pro každou ženu.

Lucie Koubek

Reference

Protože pracuji s ženami a považuji za důležité, pro vědomé ženství, znát nejen svůj hormonální systém, cykličnost, ženské pohlavní orgány, ale i svaly a funkci pánevního dna, absolvovala jsem u Petry seminář Tajemství ženského pánevního dna a musím vřele doporučit. Je to úplně jiná práce s pánevním dnem, než jsem kdy slyšela. Přesto už teď vím, že mnohem účinnější. Je úžasné vidět jak svaly fungují, jak s nimi pracovat, komunikovat. Nejvíce mě zaujala práce se středem a správným postojem, pro vědomější život. Velmi se mi líbily meditace, cvičení, povídání i sdílení. Stálo to za to a proto doporučuji všem ženám.

Katka Juřenčákovákurz Tajemství pánevního dna I

Velice děkuji za to, že jsem se mohla zúčastnit kurzu pod vedením Petry. Pracuji se svým tělem už hodně dlouho, ale objevení pánevního dna pro mě bylo něco úplně jiného. Díky kurzu jsem si uvědomila spoustu souvislostí, o kterých jsem před tím vůbec nepřemýšlela. Na kurz jsem šla s tím, že si jdu zacvičit nějaké cviky a tím posílit pánevní dno. Zkušenost byla ale úplně jiná, silná a hluboká a moc za to děkuji. Rozhodně to nebyl poslední kurz, který jsem pod vedením Petry absolvovala.

Charlotakurz Tajemství pánevního dna I

Milá Petro, děkuji Ti za kurz - byl pro mne velmi přínosný. Moc jsem si ho užila. Utkvěl ve mně hlavně pocit meditativní atmosféry. Krásné prostředí, výborné ořechy, otevřené ženy, možnost ležet v pelíšku - zkrátka jsem nic takového zatím neprožila. A to vše se spoustou informací proložených cvičeními. Domácí atmosféra a přitom profesionální organizace.

Jana Bouckovákurz Tajemství pánevního dna I

Nejvíce mi dalo uvědomění si ženskosti a všeho, co s ní souvisí. Poznání souvislostí a celostního pohledu, psychosomatiky. Petro, byla jste milá, laskavá, ukotvená a autentická. Vnímám jako důležité vše dělat s úctou, láskou a pokorou. Tak jste mě potěšila, že jste to opakovaně vyjádřila. Děkuji!

Lenkakurz Tajemství pánevního dna I

Jsem moc ráda, že jsem se kurzu účastnila, jelikož mi otevřel oči a chtěla bych se nadále tomuto tématu věnovat. Kurz mě popravdě řečeno z osobního hlediska uklidnil, jelikož mi zodpověděl mnoho otazníku v této oblasti. Tvůj projev mi byl velmi blízký, přátelský, velmi otevřený a srozumitelný. Kurz budu rozhodně doporučovat, jelikož se na něm řeší věci, o kterých se nemluví a spousta problému, které ženy mají mohou tímto kurzem začít řešit.

Lenkakurz Proměny pánevního dna během těhotenství, porodu a po porodu

Největším přínosem kurzu pro mne je, že jsem znovu začala věřit, že můžu zvládnout porod. Kurz bych doporučila jako výbornou přípravu na otěhotnění (vlastní zkušenost) a cestu k uzdravení.

Milenakurz Proměny pánevního dna během těhotenství, porodu a po porodu

Pobyt mi přinesl totální pohodu a relaxaci, kurz zase mnoho nového a neprozkoumaného, kdy cítím, že bych se dál chtěla rozvíjet. Přínosné bylo pro mne už jenom to, ze jsem zjistila, že nějaké pánevní dno mám :)) Pak taky, jak s ním pracovat. Pobyt vychvaluji kudy chodím... Děkuji, že se tomuto tématu věnuješ s takovou láskou, nadhledem a všemi úhly pohledu... To mě baví asi nejvíc.

Petrarelaxační pobyt s kurzem Tajemství I

Spojila jsem se sama se sebou a prošla si svá témata. Dostala jsem velké množství informací v optimálním tempu. Hodně mě obohatila společná sdílení. Skvělý přístup, totální důvěra a otevřenost. Jdi se naučit být vědomě sama v sobě i se svými emocemi.

Jitkarelaxační pobyt s kurzem Tajemství I

Další reference na www.cvicenipanevnihodna.cz.

moje nejbližší kurzy ...

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

5. - 6. 10. 2019

Kurz: Jemné cvičení pro pánev těhotné ženy s přípravou na hladký porod a rychlou regeneraci po porodu.
Čas: sobota 10 - 18 h, neděle 10 - 17 h (13 - 14:30 pauza na oběd)
Místo konání: Zen Garden, Holečkova 5, Praha 5 /kurz č. 025 /
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

23. 11. 2019

Kurz: Navazující kurz s pokročilými technikami pro pánev, opečování jizev a oživení krku, chodidla a břicha.
Čas:  09:30 - 18:00
Místo konání: Zen Garden, Holečkova 5, Praha 5. /kurz č. 026 /
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz

18. 1. 2020

Kurz: Kurz: Jemné cvičení pro ženské zdraví, krásu a sílu - kurz pro ženy, které mají rády hloubku, individuální přístup a propojování souvislostí. Skupina pro 4 ženy.

Čas: sobota 9:30 - 18:30
Místo konání: Studio Empatie, Husova 26, Úvaly
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz

Kurz: Jemné cvičení pro těhotné ženy s přípravou na hladký porod a rychlou regeneraci po porodu. Chybět nebude ani bylinná napářka a ovinování břicha.

Čas: sobota 10 - 18 h, neděle 10 - 17 h
Místo konání: Zen Garden, Holečkova 5, Praha 5
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz

13. - 15. 3. 2020

Relaxační pobyt s kurzem Tajemství pánevního dna I.
Levá Petra>>

Kurz: 3 dny v přírodě, v komorním kruhu žen, s lahodnou stravou, masáží a jemným cvičením pro zdraví, krásu a sílu ženy.
Informace k programu, ubytování a stravě najdete zde

Čas: pátek od 10 h, neděle do 17 h.
Místo konání: Srní Potok 5, u Mimoně.
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz

22. - 24. 5. 2020

Relaxační pobyt s kurzem Tajemství pánevního dna II.
Levá Petra>>

Kurz: 3 dny v přírodě, v komorním kruhu žen, s lahodnou stravou, masáží a jemným cvičením pro zdraví, krásu a sílu ženy.
Informace k programu, ubytování a stravě najdete zde
Čas: pátek od 10 h, neděle do 17 h.
Místo konání: Srní Potok 5, u Mimoně
Kontakt: www.cvicenipanevnihodna.cz