.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 840 287

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

24. 11. 2019

Lektorka: pohybová specialistka, lektorka pilatesu,  okouzlená spirálami těla
Kurz: Lze srovnat vbočený palec či obnovit spadlou příčnou klenbu jinak než ortopedickými vložkami či operací? Chodidlo má velký vliv i na kondici pánevního dna. Lépe cvičit než operovat.
Cena:  2800 Kč 
Čas: 9:00 - 17:00
Místo konání: Pcentrum (pražské centrum školy pánevního dna), Jaselská 18, Praha/kurz č. 028/

Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohy

Každým krokem ke zdraví svých nohou - pro muže i ženy.

Lze srovnat vbočený palec či obnovit spadlou příčnou klenbu cvičením nebo jen ortopedickými vložkami či operací? Dovedete si představit, že každý krok je vlastně cestou ke zdraví nejen svých nohou? 

Díky dokonalé konstrukci podélné a příčné klenby slouží chodidlo jako tlumič nárazů a otřesů. Tím chrání všechny klouby a i páteř, ale jen tehdy pokud je chodidlo PRUŽNÉ. Pokud nastane jakákoli nerovnováha v chodidle, časem se to projeví i v problémech v naší páteři, kloubech dolních končetin, případně v dalších částech našeho těla.

 

Kde jsem se ke kurzu inspirovala ?

Čím Vás kurz obohatí?

 • Ukáži a vysvětlím,
  jak chodit snadno jinak. Společně s fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik, to jde. Přijďte si udělat vlastní názor a získat důkaz místo slibů zda je to možné.
 • Naučíte se
  nejen jednoduché cviky, ale hlavně jak nově získané dovednosti zapojit hned do stoje i chůze. Ukáži vám jak používat vaše nohy nově. Takže už tím že chodíte, vlastně už cvičíte.
 • Uvědomíte si,
  jak se chová vaše chodidlo při chůzi, stoji, co dělá váš palec, klenba, jak běžně reaguje a tím si jede ve svých zajetých kolejích. Prostě a jednoduše cviky pro to, aby naše chodidla byla pružná jako dřív, nebolela a šlapala jak hodinky….

Na co se můžete těšit?

 • vstupní dotazník - týden před kurzech
 • seznámení s konstrukcí chodidla pro snadnou představivost odkud kam mají dosah svaly v chodidle
 • masáže k uvolnění svalů, aby se mohly znovuoživit
 • cviky pro rozpohybování patní kosti, uvědomění si jak pata souvisí s naším zakořeněním v životě
 • cviky pro zaktivování přednoží (spadlá příčná klenba) a prstů
 • nalezení nové opory v palci pro bezbolestnou chůzi
 • včlenění svalů v chodidle do chůze
 • nohy v širších souvislostech

V ceně kurzu...

 • jsou audio záznamy ze všech lekcí + písemný souhrn a fotky cviků, rad a návodů pro domácí trénink
 • vstupní dotazník týden před kurzem
 • měsíc po kurzu dílčí dotazník a po 3 měsících výstupní dotazník
 • i po kurzu jsem vám k dispozici pro radu nebo upřesnění a máte moji podporu.

Na druhé straně od vás očekávám aktivní přístup, protože bez vás a bez vaší domácí péče se ve vašem těle samo nic nezmění.

                               Co na kurz s sebou ?

Reference

Problém vbočených palců mě trápil již delší dobu. Nejdřív jsem nepociťovala žádná omezení, bohužel postupem času se dostavily bolesti, otlaky, propadání příčné nožní klenby a celkový pocit diskomfortu při chůzi. Co s tím? Nastala doba hledání. Jako každý laik s přístupem k internetu jsem začala hledat nejprve nejjednodušší řešení. Ale operace? Ne, děkuji. Různé pomůcky – ty věc plně neřeší. Tak tedy cvičení – ano, ale chce to člověka, který Vám řekne jak na to správně. Díky Tvému kurzu, jsem si opět potvrdila, že všechno souvisí se vším a cvičení na srovnání vbočeného palce neznamená jen vyvracet toho „chudáčka“ do správné polohy, bez cvičení ostatních částí nohy a vlastně celého těla. I přes to, že kurz trval krátkou dobu, značně se mi ulevilo, palce a celkové postavení chodidla je lepší, bolesti při chůzi zmizely. Samozřejmě nic není zadarmo – musí se cvičit i doma, ale díky Tobě Joli je to „hra“ a příjemná…Ještě jednou díky, že jsi ten kurz vypsala, doufám, že nebyl poslední a i ostatní budou mít možnost pro sebe a své „palce“ něco udělat.

Lenka Stříteská

Více o nohách a prospěšnosti jejich funkce si přečtete zde:

Lidé zapomněli chodit, proto je bolí ramena, krk nebo hlava

Noha jako míč

O bosé chůzi

Více zpráv si přečtěte zde: Zkušenosti lidí po kurzu Vbočeného palce https://jolananovotna.cz/blog/46/zkusenosti-lidi-po-kurzu-vboceneho-palce-a-spadle-pricne-klenby-nohy

Mám se skvěle ve svém těle.

 

 

A to již několik let
i se svou diastázou. Břicho je funkční a potíže minimální. Zkuste to taky!

Napište Jolaně

Kdo jsem?

Jsem Jolana Novotná a hýbu se celý život. V mládí jsem se věnovala společenskému tanci. Závodní kariéra netrvala dlouho, neboť má vrozená vada kyčlí se s takovým zápřahem nedokázala srovnat. Našla jsem alternativu, nejprve jazgymnastiku (předchůdkyně aerobiku), potom aerobik, Step aerobik, kalanetika … Vše dělám s nasazením mně vlastním. V roce 2004 jsem ochrnula z přetížení a tehdy začala má nová cesta. Začala jsem zkoumat hlouběji své tělo, abych se opravila, a na této cestě jsem stále. Baví mě znát schopnosti těla, rozumět mu, chápat souvislosti, odkud kam se pohyb řetězí, jak jedna část těla ovlivní jinou… Objevila jsem Pilates, nespokojím se s málem, tak jsem absolvovala 3 školy, potkala jsem se metodou DNS profesora Koláře… Ovšem zanedlouho jsem zjistila, že tělo není jen soustava kostí a svalů, ale že i mé tělo je vlivněno emocemi, které opět působí na tělesnou schránku, a to je další cesta, kterou jdu. Přišla tantra téměř současně se Školou pánevního dna, které mé vědění hodně posunulo. Pohyb získal mnohem širší rozměr i směr. Cesta nekončí a jdu dál, Spiraldynamik koncept je další rozšíření obzorů. V šuplíku mám spoustu diplomů, specializací, ale to jsou jen papíry. Důležité pro mě je: věci umět uchopit, cítit, vnímat, zažít na vlastním těle, získat zkušenosti, praktikovat a potom předávat.

U mě to mám tak: mohu předat jen to, co jsem si sama na vlastní kůži zažila a i vstřebala.

Takže vrozená vada kyčlí, hyperlodóza v bedrech, vbočený palec, spadlá příčná klenba nohy, diastáza (rozestup břišní stěny), ochrnutí dolních končetin, obtíže v pánevní oblasti z nemilého zážitku v mládí… jsou mou součástí, díky nimž mám bohaté zkušenosti se svým tělem.

Mé heslo je: Mám se skvěle ve svém těle.

tel: 734 840 287

Karla Mannerová- asistentka přihlášek
Zeptejte se mě. Po - Pá 9:00 - 16:00h
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
 • licence na Tajemství I.+II., navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
 • mám týdenní certifikovaný kurz ŠPD ověřit kurz >>
 • lektorka pilatesu a milovnice spirální dynamiky, která "se má skvěle ve svém těle"
 • Nový Bydžov, Hradec Králové, Přerov, hostuje v Praze s kurzy Pánevní dno v pohybu, Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohy, Diastáza
 • www.jolananovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, jolana@pilatesnovotna.cz