.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 830 287

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

7. - 8. 6. 2019

Kurz: Každé těhotenství má svůj jedinečný příběh, je neopakovatelné. Jak se tedy připravit na porod, když je to pokaždé jiné? Je nějaký návod? Ano a já Vám jej prozradím:) těším se na společnou cestu. 
Cena: 1.900 Kč (možnost využití BENEFIT PLUS)
Čas:  9:00 - 18:30 ( s pauzou na oběd )
Místo konání: Jihlava, místo bude upřesněno

0
míst
je již obsazeno

.

 

 

Jak se připravit na porod, když je každé těhotenství i porod samotný jiný? 

Děkuji, že jsem mohla nosit a donosit 5 úžasných dětí.

ANO, každé těhotenství bylo jiné, ANO, každý porod byl jiný, ANO, každé dítě je "jiné". 

Došla jsem k poznání, že jedinou cestou, jak se připravit na porod je být ve svém těle doma, být sama se sebou v souladu, cítit své tělo, vnímat jeho potřeby a reagovat na ně. A pánevní dno je přímou cestou domů. Je kořeny, je základy pro náš domov, je tím, kam se můžu stále vracet a cítit se bezpečně.

To je pro mě pánev teď a moc ráda se o to s Tebou podělím. Renata A.

Kurz je vhodný pro ženy do 34. týdne těhotenství

Co se na kurzu naučím?

 

 • Držení těla
  Správný stoj, podpora bříška pomocí podvazování šátkem, vhodné polohy při běžné práci a odpočinku.
 • Svaly pánevního dna
  Kde jsou, jak je správně aktivovat a relaxovat, jakou intenzitou cvičit a ve kterém trimestru, vhodné polohy a techniky k relaxaci pánevního dna
 • Dech
  Naučíme se dát prostor a volnost dechu, osvojíme si vztah mezi dechem a pánevním dnem, zkusíme si různé dechové a hlasové techniky na spojení se se svým tělem, bránicí, dechem
 • Propojení
  Souvislost krku, pánve a chodidel

A nejen to !!!

Pánevní dno není jen pouhá masa svalů...

A co tedy pánevní dno ještě je?

 

 • Je náš kompas
  Jak to myslím? Umožňuje navigaci v různých oblastech našeho života a řekne Vám kudy kam i při porodu ...že tomu není rozumět? po semináři jistě porozumíš:)
 • Emoční barometr
  Emoce jsou uložené ve svalech, takže napětí svalů pánevního dna nám odráží náš emoční stav
 • Je bezpečným prostorem pro mě i mé dítě
  Je pevnou a hlubokou kostěnou nádobou, která chrání orgány pánve a miminko v ní. Pokud se s ní spojím, umí mě navigovat, ukazuje mi, jak se cítím a jestli to, co se právě děje je pro mě bezpečné a pokud je to bezpečné pro mě, je to bezpečné i pro mé dítě.
 • Je živou bytostí
  Pulzuje, dýchá, umí se otevřít a zavřít, reaguje na pocity, emoce, ohrožení i radost, tak proč by nebylo živé:)

Nevěříš? Pojď to zkusit:) Nic neriskuješ? Může Ti být jen líp:)

těším se na společnou cestu. Renata

Slova žen, které se potkávaly s pánevním dnem před porodem, v pravidelných lekcích gravid jógy.

" Milá Renčo. Pro mě bylo velmi příjemné a přínosné navštěvovat tvé cvičení pro těhulky po všechna má tři těhotenství. I díky tvému citlivému vedení jsem se zvládla na porody připravit tak, že pro mne byly hlubokým a silným zážitkem, který jsem prožila s velkou důvěrou v sebe i svá miminka. Důležité totiž je, že nevedeš nějaké bezduché cvičení, ale vedeš budoucí maminky k tomu, aby lépe vnímaly své tělo, aby se učily poslouchat, co jim jejich užasné tělo chce říct, dodáváš odvahu a cenné informace, které se od svých gynekologů rozhodně nedozví a přitom jsou tak důležité! Sdílení v kruhu s ostatními nastávajícími maminkami je pak branou k otevření srdcí, pocitu bezpečí a důvěry."

Míša T.úžasná žena, maminka 3 dětí

" Neměla jsem žádná velké očekávání, ale hned při prvním setkání jsem byla mile překvapena, jak se dá otevřeně povídat o problémech před téměř neznámými lidmi. Myslím si, že díky tobě a tvému kurzu byly oba mé porody beze strachu s rychlým průběhem. I když někdy bylo více povídání než cvičení, tak jsem si vždy každou hodinu užívala a těšila se na další. Tvůj kurz pro těhotné ráda doporučuji ostatním, protože mě to dalo smysl a cestu. Díky za to, co děláš."

Maruškaúžasná žena, maminka 2 dětí

" Milá Renčo, já jsem ti za všechno moc vděčná. Poznala jsem tě před více než pěti lety, když jsme byla poprvé těhotná. Tvé kurzy pro mě byly dobou, na kterou jsem se celý týden těšila. Bylo úžasné, jak citlivě jsi nás dokázala tímto novým světem provést, jak skvělé cviky jsi nám ukazovala, abychom došly až dokonce... Po prvním porodu jsem byla smutná, že lekce s tebou pro mě už skončily....:) Vždy jsi mě dokázala povzbudit, potěšit, připadat si důležitá. A za to ti z celého svého srdce děkuji. "

Dana Š.úžasná žena, maminka 4 dětí

" Renčina těhotenská jóga bylo to přesně to, co jsem potřebovala. „Sdílecí kolečko“ na začátku každé hodiny pro mě představovalo vytvoření bezpečného a obrovsky inspirativního prostředí v kruhu dalších těhotných žen… Podle mě by ale rozhodně nebylo tak přívětivé, intimní, bezpečné, přirozené a všepřijímající, kdyby nám Renata takové prostředí nevytvořila. Dělá to naprosto přirozeně, otevírá i témata, o kterých se běžně tolik nemluví, ale která jsou pro ženy tak potřeba! Sama bez skrupulí mluví o svých životních zkušenostech, nechává nahlédnout i do zranitelnosti… a tím vzbuzuje klid a uvědomění, že vše je v pořádku. Za důležité cítím napsat, že její přístup je úplně nedogmatický, nehodnotící… tím pádem – pro mě – důvěryhodný a čistý. Samotné cvičení mi také dalo hodně, zcela nová pro mě byla práce s pánevním dnem či energetické cvičení. Díky těmto setkáváním jsem neměla strach z porodu ani z toho, jak zvládnu roli matky. Z Renči čiší životní zkušenosti, vědomosti...a jejich laskavé předávání. "

Hanka K.úžasná žena, maminka malé princezny

tel: 734 840 287

Karla Mannerová, asistentka přihlášek a plateb
Máte dotaz? Volejte - PO - PÁ 9.00 - 15:00h Mimo tyto dny prosím pouze e-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů