.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 830 287

.

 

 

3 roviny 

tělo - emoce - energie

 

Tímto kurzem určitě začněte.
Je vhodný pro ženy zdravé, prostě  jen tak pro radost :). Vítány jsou samozřejmě také ženy, které již potíže s pánevním dnem mají. Pokud uvažujete jít na kurz v rámci prevence? Děkuji! Pomáháte mi naplnit smysl založení školy! Přeci proč se léčit, když můžeme předcházet?

Tento kurz Vás bude opravdu bavit :). Naučíte se už konečně cviky správně a s jistotou. Najdete to, co se ztrácí v mlze za slovy "všechno vtáhněte", za špagetkou i výtahem ... najdete svůj ženský střed. Konečně pochopíte, jak u cvičení dýchat. Naučíte se cviky na močovou inkontinenci, proti poklesu pánevního dna... , ale také cviky pro uvolnění emocí z Vaší pánve pro nás ženy tolik potřebné. Bydlí ve Vaší pánvi vitalita? Chuť do života? Anebo strach, úzkosti a stud? Pojďme s tím něco udělat! 
Pánevní dno je zdroj ženské síly, ne pouhý sval k udržení moči :-), na to jej devalvuje pouze moderní západní medicína. Naštěstí východ nabízí na pánevní dno pohled širší a lichotivější!
Východní techniky posadíme na vědecké základy západní medicíny, a tak bude naše cvičení bezpečné a opravdu účinné. Na kurzu se dozvíte také spoustu užitečných teoretických informací, které jinde nenajdete. Často Vás překvapím, nasmějeme se :) a také si možná popláčete. Dostanete praktický návod na domácí cvičení v podobě pracovního sešitu a doma Vás budou za Vaši proměnu prostě milovat :-).

Tak tohle je přesně pro mě, chci se rovnou přihlásit! Chci cvičit metodu 3x3.

Co se na kurzu naučím? 

 

 • 1
  Co se na kurzu naučím ve fyzické rovině?
  - cviky cviky a zase cviky - konečné své pánevní dno najdete - naučíte se používat své pánevní dno jako dýchací sval - naučíte se používat pánevní dno při běžných denních činnostech - úklid, sporty, kýchání, kašel, při chůzi
 • 2
  Co se na kurzu naučím v emoční rovině?
  - bioenergetická cvičení na tzv. pánevní pancíř - objevíte pánevní dno jako svůj emoční barometr a zdroj intuice
 • 3
  Co se na kurzu naučím v energetické rovině?
  - pracovat s pánevním dnem jako čerpadlem ženské energie - 2 způsoby PC pumpy a její použití - ovariální dýchání - dozvíte se, co je kundalinienergie a jaký má vyznam 1. čakry pro nás ženy
Tajemství I.
  pánevní dno, svalová květina na dně naší pánve Nás ženy nelze jako patra v nemocnici rozdělit na gynekologii, fyzioterapii,…
Celý článek

S čím mi kurz pomůže?

 • 1
  S čím mi kurz pomůže v rovině fyzické?
  - s poklesem pánevního dna a dělohy - s bolestmi v kříži - s únikem moči (močovou inkontinencí) - funkční neplodností - s bolestivou menstruací - se zpevnění pozadí :-)
 • 2
  S čím mi kurz pomůže v rovině emoční?
  - ženská síla, co to vlastně znamená? V dnešní době pojem skloňovaný, my si pro ni půjdeme do pánve - ženská témata plodnosti, kontakt sama se sebou, být ženou ... - poradíte si lépe se svým studem, vztekem, nebo úzkostmi pánve - potraty a dlouhé čekání na vytoužené miminko - výsledkem je vitalita, chuť do života a přirozené ženské sebevědomí - s bolestivým pohlavním stykem, nebo anorgasmií
 • 3
  S čím mi kurz pomůže v rovině energetické?
  - vnímat 1. čakru a tím svou ženskou sílu a sexepíl - možná i otěhotnět, jako spoustě žen před vámi - zvednout hormonální hladinu vaječníků
Kurzy Školy pánevního dna nejsou léčbou ani terapií. Jsou prevencí a sekundární prevencí (brání znovu navrácení vyléčených potíží). O vhodnosti kurzu se informujte u svého ošetřujícího lékaře.  Kurz je veden v rámci body and mind cvičebních aktivit a jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

kurzy celodenní>>

Slova žen, které se potkaly s pánevním dnem před porodem na pravidelných lekcích Gravidjógy :)

" Renčina těhotenská jóga bylo to přesně to, co jsem potřebovala. „Sdílecí kolečko“ na začátku každé hodiny pro mě představovalo vytvoření bezpečného a obrovsky inspirativního prostředí v kruhu dalších těhotných žen… Podle mě by ale rozhodně nebylo tak přívětivé, intimní, bezpečné, přirozené a všepřijímající, kdyby nám Renata takové prostředí nevytvořila. Dělá to naprosto přirozeně, otevírá i témata, o kterých se běžně tolik nemluví, ale která jsou pro ženy tak potřeba! Sama bez skrupulí mluví o svých životních zkušenostech, nechává nahlédnout i do zranitelnosti… a tím vzbuzuje klid a uvědomění, že vše je v pořádku. Za důležité cítím napsat, že její přístup je úplně nedogmatický, nehodnotící… tím pádem – pro mě – důvěryhodný a čistý. Samotné cvičení mi také dalo hodně, zcela nová pro mě byla práce s pánevním dnem či energetické cvičení. Díky těmto setkáváním jsem neměla strach z porodu ani z toho, jak zvládnu roli matky. Z Renči čiší životní zkušenosti, vědomosti...a jejich laskavé předávání. "

Hanka K.úžasná žena, maminka malé princezny

" Neměla jsem žádná velké očekávání, ale hned při prvním setkání jsem byla mile překvapena, jak se dá otevřeně povídat o problémech před téměř neznámými lidmi. Myslím si, že díky tobě a tvému kurzu byly oba mé porody beze strachu s rychlým průběhem. I když někdy bylo více povídání než cvičení, tak jsem si vždy každou hodinu užívala a těšila se na další. Tvůj kurz pro těhotné ráda doporučuji ostatním, protože mě to dalo smysl a cestu. Díky za to, co děláš."

Maruška úžasná žena, maminka 2 dětí

" Milá Renčo, já jsem ti za všechno moc vděčná. Poznala jsem tě před více než pěti lety, když jsme byla poprvé těhotná. Tvé kurzy pro mě byly dobou, na kterou jsem se celý týden těšila. Bylo úžasné, jak citlivě jsi nás dokázala tímto novým světem provést, jak skvělé cviky jsi nám ukazovala, abychom došly až dokonce... Po prvním porodu jsem byla smutná, že lekce s tebou pro mě už skončily....:) Vždy jsi mě dokázala povzbudit, potěšit, připadat si důležitá. A za to ti z celého svého srdce děkuji. "

Dana Š.úžasná žena, maminka 4 dětí

Jak živý kurz probíhá?

- cvičíme ve velmi volném tempu převážně na zemi na karimatkách
- bez tenisek v oblečení jako například na jógu
- střídavě si vysvětlujeme teorii a střídavě cvičíme
- do toho hodně relaxujeme a odpočíváme
- každá účastnice se může ptát na svá osobní témata
- kdo chce, sdílí zážitky ze cvičení 
- hodně si zapisujeme, smějeme se a občas i pláčeme ...

Pro koho je vhodný?

- pro všechny ženy od 18 do 80 let
- pro ženy zdravé jako prevence a radost
- také pro ženy s již vzniklými potížemi
- pro ženy se vztahem k psychotomatice
a jejímu pohledu na zdraví

Mám obavu, že ... mám dotaz ...

Stydím se hovořit o intimních tématech ve skupině.

To je velmi časté, ale na kurzu často tento stud zmizí ... Hlavně opravdu nemusíte! :-) Jsou ženy, které celý den mlčí a já to plně respektuji. Objednejte se na kurz individuální, nebo si kupte on-line kurz.

Kurz si nemohu finančně dovolit.

Většina zdravotních pojišťoven nabízí v rámci prevence proplácení například bazénu, wellness a pod. Zeptejte se, pravděpodobně Vám kurz v rámci programu proplatí.

Mám malé dítě (kojím), nemůžu na 2 dny z domu.

Podívejte se po některém z kurzů našich certifikovaných lektorek, některé vedou přímo kurzy za přítomnosti dětí. Nenašla jste. Napište lektorce ve Vašem městě, požádejte ji o takovýto typ kurzu. Objednejte se na kurz individuální, nebo si kupte on-line kurz.

Píšete, že je kurz čistě preventivní, ale já už únik moči (močovou inkontinenci mám).

Na každém kurz je polovina až třetina žen s potížemi - od fyzických = únik moči, přes emoční po energetické. Tato vsuvka je právně nutná, zlepšení totiž nezáleží na kurzu, ale na Vás.

Mám jít se svými potížemi k vám na kurz, nebo k lékaři?

Rozhodně k lékaři :-) A ten by Vás měl poslat na fyzioterapii, kde můžete abslovovat kvalitní cvičení ve fyzické rovině. Fyzioterapie je většinou na zdravotní pojišťovnu, takže "zdarma". Pokud máte pocit, že chcete pracovat i se svými emocemi a energetickou rovinou, náš kurz je pro Vás ideálním doplněním klasické léčby. Že Vám lékař dal jen brožuru? Že Vám cvičení nepomohlo? ... Tak asi je třeba na to jít odjinud.

Už jsem po operaci, má kurz smysl?

Po každé gynekologické operaci by měla už v nemocnici následovat fyzioterapie pánevního dna. Respektivě před operací jako předoperační péče. Že to tak nebylo? Cvičením velmi pomůžete se svému tělu sžít s novými poměry v oblasti malé pánve. Kurz Vám navíc pomůže emočně se vypořádat s celým procesem, který pravděpodobně k operaci vedl. Zdravá žena na operaci nechodí.