.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 830 287

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

31. 3. 2019

Lektorka: empatická lektorka, zkušená fyzioterapeutka, skvělá tanečnice a hudebnice
Kurz: Bolest zad je nejčastějším druhem bolestivých obtíží. Víte, jaké souvislosti může mít bolest zad s pánevním dnem? Přijďte si zacvičit "od základů".
Cena: 2.500 Kč
Čas: 9:00 - 17:00
Místo konání: Studio Loona, Praha Karlín /kurz č. 011/

0
míst
je již obsazeno

Pevné a pružné pánevní dno = záda bez bolesti

Za většinou bolestí zad stojí nefunkční hluboký stabilizační systém - HSS, který nedokáže dostatečně ochránit nejvíce namáhané části těla, bederní oblast a oblast kosti křížové, před zátěží. Základem celého HSS je svalová miska v naší pánvi, soustava svalů – pánevní dno.

Svaly pánevního dna jsou součástí celého našeho těla a spolupracují s ostatními svaly – s bránicí, břišními i zádovými svaly, se svalstvem dolních končetin…………. Jsou oporou dokonalého mechanismu, kde vše má svou funkci a vliv na výsledný celek.

HSS

 • Tvoří pánevní dno, hluboké břišní svaly, bránice, hluboké zádové svaly kolem páteře
 • Pokud funguje správně, aktivuje se v průběhu celého dne vždy, když je potřeba. Při sportu, při zvedání těžkých věcí, při cvičení, tancování…
 • Pokud nefunguje správně, mozek si postupem času najde jiné svaly pro stabilizaci a ochranu bederní páteře a zpevnění trupu. Toto náhradní řešení však není vůbec efektivní a dochází k přetěžování zad a kříže. Výsledkem jsou přetížené a ztuhlé svaly, poškozené meziobratlové destičky a chronické bolesti.

Vlivem nedostatku pohybu, špatného držení těla, sedavého způsobu života, stresu a dalších okolností, naše pánevní dno a celý HSS buď ochabuje, nebo (stále častěji) naopak zůstává stažené až v křeči.

Dokonce, některé jeho části můžou být ve zvýšeném napětí (v hypertonu), nebo i v křeči, a některé jsou v ten samý moment ochablé (v hypotonu). Podobně je tomu např. u trapézových svalů, kdy jejich horní část bývá velmi často stažená, zatímco spodní část spí.

Proto je pro pánevní dno a hluboké svaly zad a břicha důležitá také relaxace. Jen uvolněný a protažený sval je možné zpevňovat.

Nevhodné posilovací cviky se zaměřují pouze na povrchovou vrstvu břišních svalů a používají k tomu špatné pozice a pohyby. Výsledkem je, že HSS je těmito cviky utlumován a nedojde k obnovení jeho funkce.

 • Co proti bolesti můžeme dělat
  Naučit se správně dýchat do celých zad. Naučit se relaxovat svalstvo kostrče a pánevního dna. Tím, spolu se správným dýcháním a cvičením, je tělo schopné zbavit se problémů ve vyšších segmentech páteře. Aktivovat hluboké svaly.
 • Které svaly si procvičíme
  Celý hluboký stabilizační systém Pánevní dno Oblast kosti křížové a kostrče Svaly dolních končetin Bedrokyčlostehenní sval Hluboké svaly zad a břicha Bránici Mezilopatkové svaly Svaly šíje
 • Co se na tomto kurzu naučím
  Uvolňovat hluboké svaly zad a pánevního dna. Aktivovat hluboké svaly zad a pánevního dna. Jak zapojovat HSS v běžném životě. Správný dech Funkční stabilizaci páteře Cviky podle Mojžíšové Že pánevní dno i naše páteř mají svoji emoční rovinu. Že emoce zamrzlé v páteři, významně snižují tok energie v našem těle.
 • S čím mi kurz pomůže
  Bolesti zad v bederní oblasti Potíže v oblasti krční páteře Bolesti zad v oblasti hrudníku Bolesti hlavy
 • Pro koho je kurz vhodný
  Pro ženy každého věku Pro ženy po porodu Pro muže každého věku Pro všechny, kdo chtějí mít ke svému životu aktivní přístup Pro všechny, kdo chtějí bolest řešit cvičením a nikoliv léky
 • licence na Tajemství I. + II. , navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
 • mám roční akreditovaný kurz ŠPD /MŠMT/ kurz >>
 • moje motto: Buď vděčná za každý den a nikdy ničeho nelituj, fyzioterapeutka podolské nemocnice
 • Praha, Kladno
 • 605 133 727, lenkachuchu@gmail.com, www.panevnidnozeny.cz

   

Napište Lence

tel: 734 840 287

Karla Mannerová, asistentka přihlášek a plateb
Máte dotaz? Volejte - PO - PÁ 9.00 - 15:00h Mimo tyto dny prosím pouze e-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů