.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 830 287

17. února 2019

Lektorka: pohybová speialistka, letorka pilatesu,  okouzlená spirálami těla
Kurz: Lze srovnat vbočený palec či obnovit spadlou příčnou klenbu jinak než ortopedickými vložkami či operací? Chodidlo má velký vliv i na kondici pánevního dna. Lépe cvičit než operovat.
Cena: 1 700 Kč samostatně, 2.900 s Diastázou               Čas: 8:00 – 14:00h
Místo konání: Praha, Loona, Karlín
organizační informace zde >>

číslo kurzu: 034a)

Lze srovnat vbočený palec či obnovit spadlou příčnou klenbu jinak než ortopedickými vložkami či operací? Dovedete si představit, že každý krok je vlastně cestou ke zdraví nejen svých nohou? Spadlá klenba nohy se projeví i na funkčnosti pánevního dna. Jak souvisí pánevní dno s chodidlem?

Kde jsem se ke kurzu inspirovala ?

Čím Vás kurz obohatí?

 • Vysvětlím,
  jak chodit snadno jinak. Jak přes chodidlo ovlivnit i pánevní dno. Společně s fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik, to jde. Přijďte si udělat vlastní názor a získat důkaz místo slibů zda to je možné. Díky dokonalé konstrukci podélné a příčné klenby slouží chodidlo jako tlumič nárazů a otřesů. Tím chrání všechny klouby a i páteř, ale jen tehdy pokud je chodidlo PRUŽNÉ. Pokud nastane jakákoli nerovnováha v chodidle, časem se to projeví i v problémech v naší páteři, kloubech dolních končetin, případně v dalších částech našeho těla.
 • Ukáži
  vám jak používat vaše nohy nově. Takže už tím že chodíte, vlastně už cvičíte.
 • Naučíte se
  nejen jednoduché cviky, ale hlavně jak nově získané dovednosti zapojit hned do stoje i chůze.
 • Uvědomíte si,
  jak se chová vaše chodidlo při chůzi, stoji, co dělá váš palec, klenba, jak běžně reaguje a tím si jede ve svých zajetých kolejích. Prostě a jednoduše cviky pro to, aby naše chodidla byla pružná jako dřív, nebolela a šlapala jak hodinky….

                               Co na kurz s sebou ?

Reference

Ahoj Jolčo,už na dnu zdraví mě nadchla přednáška lepší cvičit, než operovat. Ze začátku vbočený palec nevěděl co po něm chci, bolelo to, až někdy k slzám,ale úsilí bylo odměněno a měly jsme radost obě. Nelituji, že jsem do cvičení šla, přineslo mě hodně a vím, jak dál. Ba lituji ty, kteří to vzdali po prvních hodinách. Děkuji a přeji Ti vše dobré. Iva Donátová Pár dné po kurzu: Cvičím denně. Stále jsou místa, kde masáž bolí, ale lepší se to. Ztuhlosti a stagnace je prostě nutné se zbavit. Jinak včera (čtyři dny po kurzu) jsem měla ve městě své oblíbené boty, které mě po hodině nošení tlačily přes kotníky u prstů. Tak už netlačí. Jsem naprosto nadšená. Tělo se dává do pořádku neuvěřitelnou rychlostí, stačí mu jen trochu pomoct. Co se týká kurzu, tak jako vždy skvělé na odborné i lidské úrovni. … Po 10 měsících od kurzu a napadlo mě si obkreslit nohu do šablony, kterou jsme si udělali na začátku kurzu. No nebudeš věřit, mám nohu o 1 cm menší. Když se podívám zespodu na boty, tak už nešmajdám a to se přiznám, že mé cvičení se scvrklo na ranní protahování a masírování u čištění zubů, ale i tak jsou výsledky báječné. Díky moc.

Ludmila Djemelová

Více zpráv si přečtěte zde: Zkušenosti lidí po kurzu Vbočeného palce https://jolananovotna.cz/blog/46/zkusenosti-lidi-po-kurzu-vboceneho-palce-a-spadle-pricne-klenby-nohy

Mám se skvěle ve svém těle.

 

 

A to již několik let
i se svou diastázou. Břicho je funkční a potíže minimální. Zkuste to taky!

Napište Jolaně

Kdo jsem?

Jsem Jolana Novotná a hýbu se celý život. V mládí jsem se věnovala společenskému tanci. Závodní kariéra netrvala dlouho, neboť má vrozená vada kyčlí se s takovým zápřahem nedokázala srovnat. Našla jsem alternativu, nejprve jazgymnastiku (předchůdkyně aerobiku), potom aerobik, Step aerobik, kalanetika … Vše dělám s nasazením mně vlastním. V roce 2004 jsem ochrnula z přetížení a tehdy začala má nová cesta. Začala jsem zkoumat hlouběji své tělo, abych se opravila, a na této cestě jsem stále. Baví mě znát schopnosti těla, rozumět mu, chápat souvislosti, odkud kam se pohyb řetězí, jak jedna část těla ovlivní jinou… Objevila jsem Pilates, nespokojím se s málem, tak jsem absolvovala 3 školy, potkala jsem se metodou DNS profesora Koláře… Ovšem zanedlouho jsem zjistila, že tělo není jen soustava kostí a svalů, ale že i mé tělo je vlivněno emocemi, které opět působí na tělesnou schránku, a to je další cesta, kterou jdu. Přišla tantra téměř současně se Školou pánevního dna, které mé vědění hodně posunulo. Pohyb získal mnohem širší rozměr i směr. Cesta nekončí a jdu dál, Spiraldynamik koncept je další rozšíření obzorů. V šuplíku mám spoustu diplomů, specializací, ale to jsou jen papíry. Důležité pro mě je: věci umět uchopit, cítit, vnímat, zažít na vlastním těle, získat zkušenosti, praktikovat a potom předávat.

U mě to mám tak: mohu předat jen to, co jsem si sama na vlastní kůži zažila a i vstřebala.

Takže vrozená vada kyčlí, hyperlodóza v bedrech, vbočený palec, spadlá příčná klenba nohy, diastáza (rozestup břišní stěny), ochrnutí dolních končetin, obtíže v pánevní oblasti z nemilého zážitku v mládí… jsou mou součástí, díky nimž mám bohaté zkušenosti se svým tělem.

Mé heslo je: Mám se skvěle ve svém těle.

tel: 734 840 287

Karla Mannerová, asistentka přihlášek a plateb
Máte dotaz? Volejte - PO - PÁ 9.00 - 15:00h Mimo tyto dny prosím pouze e-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
 • licence na Tajemství I.+II., navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
 • mám týdenní certifikovaný kurz ŠPD ověřit kurz >>
 • lektorka pilatesu a milovnice spirální dynamiky, která "se má skvěle ve svém těle"
 • Nový Bydžov, Hradec Králové, Přerov, hostuje v Praze s kurzy Pánevní dno v pohybu, Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohy, Diastáza
 • www.jolananovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, jolana@pilatesnovotna.cz