.

 

 

Licence
Kurzy lektorek

Školy pánevního dna
Kurzy po celé ČR i SR
E-mail: lektorky@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 734 830 287

Kurz pořádá ŠPD

.

 

 

 

 

22. 9. 2019

Lektorka: pohybová specialistka, lektorka pilatesu,  okouzlená spirálami těla
Kurz: Bez fungujícího břicha nefunguje pánevní dno, ale i zacvičená diastáza může hezky plnit úlohu opory v těle, třeba je i vidět ..., než operace, to raději zkusíte cvičení, že?
Cena:  2800 Kč 
Čas: 9:00 - 17:00
Místo konání: Pcentrum (pražské centrum školy pánevního dna), Jaselská 18 Praha/kurz č. 027/

Kde jsem se ke kurzu inspirovala?

Tento praktický kurz je ze soudku vlastních zkušeností a inspirací mi byl opět Spiraldynamik a zkušenosti ze Školy pánevního dna. Rozestup mě potkal v těhotenství, a poté znovu kdy k rozestupu vedly spíš emoční stavy přetížení. Mám tudíž zkušenosti z obou rovin.

Komu je kurz určen ?

Kurz je vhodný pro ženy, které chtějí zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, ale i pro ty které cítí své břicho jako nafouklé, oteklé.

Kurz je inspirovaný fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik a obohacený i o další roviny dle celostní metody 3x3, která bere v úvahu nejen fyzické tělo (svaly), ale i emoční stránku našeho těla a i energetickou. Vše citlivě nabízím a je jen na každé z vás, která rovina je vám blízká a do které se pustíte a začleníte ji do svého každodenního života.

Naučíte se, jak se svým břichem zacházet tak, aby se scelovalo při sezení, při chůzi, při sportu i při lenošení. A nakonec třeba zjistíte, že to že se vám nedaří mít ploché bříško je tím, že v něm není život, pohyb. No a o tom to bude. Zcelit a oživit své břicho, bříško, svůj střed, haru, energetické centrum, core... Mým cílem není jen cvičit, ale naučit se své břicho integrovat do každého svého pohybu, který během dne dělám. Pak se vlastně celý den stává tréninkem a nepotřebujete tomu věnovat speciální čas.Zpočátku to bude o speciálním čase, ale postupně se cvičení včleňuje do běžného žití.

Čím Vás kurz obohatí?

 • Uvědomíte si,
  jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije, dýchá, pohybuje se.
 • Projdete si,
  různé formy "pohybů" = nádech - výdech, otevření - zavření, rozšíření – zúžení, zda se to ve vašem břiše děje
 • A možná zjistíte,
  že to že se vám nedaří mít ploché bříško je tím, že v něm není život, pohyb.

Na co se můžete těšit?

 • vstupní dotazník - týden před kurzem
 • vyšetření kde a jak rozsáhlá je vaše diastáza
 • seznámení s anatomií břišní stěny, masáže a poznání které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
 • cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah mám ke svému břichu obecně.
 • relaxační a uvolňovací metody pro navázání spojení svalových vláken, podporu scelení a rozpohybování celé břišní stěny.
 • cvičení pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si a naučení se jak pečovat o scelené bříško v každodennostech, především při chůzi.
 • návody s čím vším vaše diastáza ve vašem životě souvisí

V ceně kurzu...

 • jsou audio záznamy ze všech lekcí + písemný souhrn a fotky cviků, rad a návodů pro domácí trénink
 • vstupní dotazník týden před kurzem a na první lekci vstupní vyšetření jak velká a jak rozsáhlá je diastáza
 • měsíc po kurzu dílčí dotazník a po 3 měsících výstupní dotazník
 • i po kurzu jsem vám k dispozici pro radu nebo upřesnění a máte moji podporu

Na druhé straně od vás očekávám aktivní přístup, protože bez vás a bez vaší domácí péče se ve vašem těle samo nic nezmění.

No a o tom to bude...

Zcelit a oživit své břicho, bříško, svůj střed, haru, energetické centrum, core …

Napsala jsem článek, kde odpovídám na otázky o Diastáze, přečíst si ho můžete zde: Břicho vede https://jolananovotna.cz/blog/2/bricho-vede

Reference

Den před kurzem Diastázy jsem absolvovala ještě kurz školy Pánevního dna 3x, od té doby se snažím každý den myslet jak na svou diastázu, tak na své pánevní dno. Musím říct, že jsem sama moc mile překvapena, že to není tak těžké a nemožné jak jsem se obávala, že jsme schopná si při běžných denních činnostech vzpomenout, především před zvedáním syna břicho zapojit a snažím se si vzpomenout i při jiných náročnějších činnostech. Všimla jsem si, že mi kurzy celkově pomohly uvědomit si své tělo. Často si vzpomenu na to, že bych měla zpevnit břicho a zjistím, že jsem celá taková v křeči a napjatá. Ramena až u uší, šíjové svaly přetížené, brada předsunutá a břicho samozřejmě povolené...Horší je to s masáží, na tu jsem bohužel zatím vzpomněla jen jednou :-( Nicméně celkově cítím, že břicho je "živé", jako by měkčí a dost mě udivuje, že ačkoli jsem o diastáze před kurzem nevěděla, teď ji během dne mnohokrát přímo cítím - prázdné, porušené místo. Každopádně si myslím, že mi oba dva kurzy velmi pomohly začít své tělo vnímat jinak a nastartovat proces znovu nalezení rovnováhy v něm. A za to ti děkuji!

Magda

Moc díky za skvělý kurz! Naučila jsem se zapojit břicho, objevila spoustu nových informací o svém těle a dostala dávku naděje, že všechno se dá spravit. Vysvětlení bylo jasné a názorné, atmosféra pohodová, moc jsem si to užila.

Eva

Kurz Diastáza byl pro mě úžasný, moc jsem si ho užila a odnesla spoustu rad a tipů, ale hlavně praktických cviků, což bylo to hlavní, kvůli čemu jsem se na kurz přihlásila. Neuvěřitelné, jak často nepatrné pohyby můžou v těle vyvolat takovou odezvu! Teď pracuji na tom, abych všechny ty rady a cviky začlenila do své každodenní rutiny - zatím to jde pomalu a ztuha, ale ono se to poddá (teď jsem měla týdenní pauzu, protože jsem dostala menstruaci, tak jsem si dle Tvých rad tohle "důchodcovské" období v klidu užila a teď se do toho pustím znova:)))) Každopádně moc děkuji za skvělý zážitek, mnohem lépe a častěji si teď uvědomuji své tělo a opakovaně se během dne přistihnu, jak se kontroluji, zda sedím správně, nebo zda je při nějakém pohybu mé břicho "oploštěné", zda se do sedu zvedám přes bok atd. Přeji Ti do budoucna hodně úspěchů a spokojených klientek - jako jsem já :))).

Antónia Polášek

 

Více zpráv si přečtěte zde: Zkušenosti žen po kurzu diastáza https://jolananovotna.cz/blog/47/zkusenosti-zazitky-zen-po-kurzu-diastaza

Mám se skvěle ve svém těle.

 

 

A to již několik let
i se svou diastázou. Břicho je funkční a potíže minimální. Zkuste to taky!

Kdo jsem?

Jsem Jolana Novotná a hýbu se celý život. V mládí jsem se věnovala společenskému tanci. Závodní kariéra netrvala dlouho, neboť má vrozená vada kyčlí se s takovým zápřahem nedokázala srovnat. Našla jsem alternativu, nejprve jazgymnastiku (předchůdkyně aerobiku), potom aerobik, Step aerobik, kalanetika … Vše dělám s nasazením mně vlastním. V roce 2004 jsem ochrnula z přetížení a tehdy začala má nová cesta. Začala jsem zkoumat hlouběji své tělo, abych se opravila, a na této cestě jsem stále. Baví mě znát schopnosti těla, rozumět mu, chápat souvislosti, odkud kam se pohyb řetězí, jak jedna část těla ovlivní jinou… Objevila jsem Pilates, nespokojím se s málem, tak jsem absolvovala 3 školy, potkala jsem se metodou DNS profesora Koláře… Ovšem zanedlouho jsem zjistila, že tělo není jen soustava kostí a svalů, ale že i mé tělo je vlivněno emocemi, které opět působí na tělesnou schránku, a to je další cesta, kterou jdu. Přišla tantra téměř současně se Školou pánevního dna, které mé vědění hodně posunulo. Pohyb získal mnohem širší rozměr i směr. Cesta nekončí a jdu dál, Spiraldynamik koncept je další rozšíření obzorů. V šuplíku mám spoustu diplomů, specializací, ale to jsou jen papíry. Důležité pro mě je: věci umět uchopit, cítit, vnímat, zažít na vlastním těle, získat zkušenosti, praktikovat a potom předávat.

U mě to mám tak: mohu předat jen to, co jsem si sama na vlastní kůži zažila a i vstřebala.

Takže vrozená vada kyčlí, hyperlodóza v bedrech, vbočený palec, spadlá příčná klenba nohy, diastáza (rozestup břišní stěny), ochrnutí dolních končetin, obtíže v pánevní oblasti z nemilého zážitku v mládí… jsou mou součástí, díky nimž mám bohaté zkušenosti se svým tělem.

Mé heslo je: Mám se skvěle ve svém těle.

tel: 734 840 287

Karla Mannerová- asistentka přihlášek
Zeptejte se mě. Po - Pá 9:00 - 16:00h
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
 • licence na Tajemství I.+II., navíc Pánevní dno v pohybu ověřit licenci >>
 • mám týdenní certifikovaný kurz ŠPD ověřit kurz >>
 • lektorka pilatesu a milovnice spirální dynamiky, která "se má skvěle ve svém těle"
 • Nový Bydžov, Hradec Králové, Přerov, hostuje v Praze s kurzy Pánevní dno v pohybu, Vbočený palec a spadlá příčná klenba nohy, Diastáza
 • www.jolananovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, jolana@pilatesnovotna.cz

moje další kurzy v rámci ŠPD v Praze

další moje kurzy v Novém Bydžově, Hradci Králové atd. najdete na mém webu

22. 10. 2017

Pánevní dno v pohybu
Novotná Jolana

Lektorka: pohybová specialistka, letorka pilatesu, v posledních letech okouzlená spirálama těla
Kurz: kurz je prohloubením fyzické roviny metody 3x3 v podání lektorky, která už dávno přerostla autorku metody :), Velmi doporučuji laikům i letorkám ŠPD, Renata Sahani
Cena:
Čas:  09:00 - 17:00h
Místo konání: Letohradská 62, Praha 7, Letná, www.artual.cz
Kontakt/přihlášky: telefon:   604782666
email: jolana@pilatesnovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, www.cviceniprome.cz

21. 10. 2017

Hallux vagus
/vbočený palec/
Novotná Jolana

Lektorka: průvodkyně žen na cestě k jejich tělu, lektorka pilatesu, v posledních letech okouzlená spirálama těla
Kurz: chodidlo má zásadní vliv na kondici pánevního dna a celého postoje, možná jste už lecos vyzkoušeli a nic, možná už to pomalu vzdáváte
Cena: 
Čas:  09:00 - 14:00h
Místo konáníLetohradská 62, Praha 7, www.artual.cz
Kontakt/přihlášky: telefon: 604782666, email: jolana@pilatesnovotna.cz, www.pilatesnovotna.cz, www.cviceniprome.cz